Přenechejte prodej profesionálovi.

28.06.2021

Možná právě potřebujete prodat nemovitost a zvažujete, jestli to zvládnete sami, nebo se raději obrátíte na odborníka. Řeknu vám, proč byste měli zvolit právě tu druhou možnost.

Investovat do prodeje se vyplatí.

Většina lidí jsou  vynalézavý a šetrný. Není proto divu, že se snaží ušetřit i při prodeji nemovitostí.  Jsou ale situace, kdy se vyplatí kvůli výdělku i něco investovat. A to je právě prodej domu či bytu.

Internet a dobrý fotoaparát má dnes skoro každý, proč si tedy neříct, že to zvládnete sami. Ale umíte opravdu fotit tak, aby vaše snímky nevypadaly jako momentky z rodinného alba? Máte dost informací o všech právních záležitostech, které musíte vyřídit? Jste si jistý, že vámi požadovaná cena je správná? Nebo si naopak můžete říct o víc?

Tohle všechno dobrý realitní makléř a skutečný profesionál umí zařídit. Reálné stanoví cenu nemovitosti, postará se o právní stránku věci, zajistí veškerou smluvní dokumentaci a úschovu peněz. Důležité je, že také dokáže zájemci o koupi doporučit vhodné financování, které může celou transakci urychlit. Dobrý makléř bude hájit vaše zájmy a umí předejít tomu, že byste naletěli nespolehlivému kupci. Jistě, za jeho služby zaplatíte, ale budete mít vše bez starostí. Ušetříte si spoustu času a nervů. Dívejte se na celou věc tak, že ani vy nechodíte do práce zdarma.

Nejprve si prověřte, než začnete důvěřovat!

Svěřte prodej vždy jen jednomu realitnímu makléři. Vyvarujete se tak faux-pas, kdy by mohla být vaše nemovitost nabízena několika realitními kancelářemi za různé ceny. To opravdu nepůsobí důvěryhodně a potenciálního zájemce ztratíte již na samém počátku jeho hledání.

Svého makléře si pečlivě vybírejte. Jde tu přece jen o obchod za několik tisíc korun a ne za pár stovek na internetové burze.  S vybranou osobou se setkejte několikrát, než s ní podepíšete spolupráci.

Jak na vás působí? Věříte mu, nebo se vám něco nezdá?

Pokud si nejste úplně jistý svým výběrem, hledejte dál. Jaké nároky si makléř klade? A jaké služby vám může poskytnout? A opravdu se nebojte ptát. Vždyť ve hře je váš majetek.

Jsem připravena Vám odpovědět na jakoukoli otázku. Napište či zavolejte mi 

Váše certifikovaná realitní makléřka.

Natalya Laykina

608 949 242

natalya.laykina@re-max.cz