Sezóna chalupářů 

14.06.2021

Sezóna prodejů rekreačních nemovitostí pokračuje. Největší zájem kupujících každoročně přichází od dubna a kulminuje v  létě.

Průměrné ceny chalupy se od roku 2014 zvýšila o pětinu na více než milion korun za objekt.

Přichází tedy ideální doba na vyklizení staré chalupy a přípravu na její prodej.S příchodem jara se probouzí také zájem o rekreační objekty. Jak ale ukazují prodejní statistiky RE/MAX, obliba chat či chalup strmě vzrůstá několik posledních let a spolu s tím rostou také ceny těchto nemovitostí.

Lidé chtějí odpočívat

Nejvíce chat a chalup se prodá ve Středočeském, Ústeckém a Jihočeském kraji. Naopak nejméně se prodávají chalupy na Zlínsku nebo v Olomouckém kraji. Tyto statistiky platí dlouhodobě. Co se naopak mění, jsou požadavky kupujících. Převažuje totiž poptávka po koupi objektu po rekonstrukci. Lidé hledají rekreaci a ne další místo, kde budou muset pracovat. To se oproti minulosti dost změnilo. Dříve lidé jezdili na chalupu, kterou si postupně sami opravovali a rekonstruovali. Dnes takové příležitosti nehledají. Chtějí houbařit, koupat se, jezdit na kole a chodit na procházky. S rekreací souvisí i komfort, který by objekt měl splňovat. Zájem je i o chalupy, které jsou příjemně a stylově zařízeny. Ty se prodávají rovnou s vybavením. Menší zájem je o chalupy určené k rekonstrukci a pokud, pak musí být zohledněna prodejní cena.

Lokalita určuje cenu

Další důležitým faktorem je lokalita. Dnes už tolik nezáleží na tom, jde je chalupa na samotě/polosamotě, ale spíše na tom, zda je v blízkosti lesa nebo u vody. Stejně podstatný faktor je vzdálenost od bydliště kupujících. Málokdo je ochotný dojíždět více než hodinu od domova. Výjimkou jsou speciality jako apartmány na horách. Někteří klienti hledají možnost odjet z města a proto kupují chalupu, kde si mohou děti pobíhat po okolí. Jiné, sportovněji založené, zase hledají možnost vlastní realizace. Další skupina hledá cestu, jak si pěstovat vlastní zeleninu a ovoce a chce mít svůj kout, kde je to možné.

Pokud tedy uvažujete o prodeji své chalupy, teď je ideální čas. Ráda Vám pomohu s přípravou, nastavením správné prodejní ceny i dalšími okolnostmi.

Váše certifikovaná realitní makléřka.

Natalya Laykina

608 949 242

natalya.laykina@re-max.cz